Celoroční sluníčko a nadprůměrné teploty – to je Rogoznica

Rogoznica je malé, ospalé přímořské městečko nacházející se na jihozápadě Chorvatska. Nejen díky své příhodné poloze každoročně přiláká na stovky turistů. V Rogoznici je toho ale kromě koupání také spousty k vidění, k vyzkoušení a k zažití. Ovšem turisté do této nádherné zemědělské chorvatské obce míří hlavně kvůli počasí a koupání.

Jak je v Rogoznici?

plaz_rogoznicaPočasí Rogoznica, to je totiž pojem! Celoročně se zde setkáte s nádherným slunečným počasím, s teplotami vždy průměrnými či nadprůměrnými oproti ostatním evropským státům a městům, a s úžasnou krajinou, která právě díky těmto podmínkám jen bují. Nejeden turista tak označil Rogoznicu za nejkrásnější město chorvatského přímoří.

Počasí v Rogoznici je poměrně stabilní. Většinou se zde setkáte se sluníčkem. To od ledna do dubna otepluje okolní vzduch až ke dvaceti stupňům. Není výjimkou, že i v únoru nebo březnu tady můžete chytit dokonalý bronz. Od května až do pozdního září, někdy i října, se zde teploty pohybují okolo tropické třicítky, většinou i nad touto pomyslnou letní hranicí. Léta jsou zde tedy velice teplá, vhodná ke koupání, celodennímu slunění a pozdním nočním procházkám. Během večerů tady teploty neklesají nízko, takže i noční koupání není vyloučeno.

Jaké počasí panuje v Rogoznici během zimy?

vyhled_rogoznicaJakmile nastanou zimní měsíce, teploty se zde sníží, ale nikdy ne příliš. Minimální teploty tady byly naměřeny jen okolo 2°, což je pro nás, Středoevropany, stále poměrně příjemné. Pouze několik týdnů, ne-li dokonce dnů v roce, se v Rogonzici setkáte se škaredým počasím, kdy prší, nebo je zataženo.

Rogoznica je tedy vhodným místem pro dovolenou i na cestování, a to po celý rok. Během zimních měsíců si zde můžete užít procházek po památkách a zajímavostech, které vám nebude narušovat příliš horké počasí. A naopak během léta se zde vyřádíte u vodních sportů a jiných podobných radovánek.