Nejvyhledávanější letoviska v okolí Rogoznice

Cílem mnohých turistů, kteří jsou ubytovaní v chorvatské Rogoznici, jsou také okolní vesničky. Těmi mohou být například Ražanj, Kanica, Stupin Čeline, Zatoglav, Zečevo nebo také Lozica. A co na těchto místech turisté nejčastěji hledají? Kromě klidu, nádherných pláží a příjemného ubytování navíc ještě malebnou přírodu, nějakou tu kulturní nebo historickou stavbu a zkrátka kousek z pravého Chorvatska. Pojďme si teď představit jednotlivé vesničky v okolí Rogoznice a jejich největší atrakce, které lákají turisty.

Ražanj – místo na dovolenou bez lidí

rogoznica_chorvatskoOpravdu jedno nejklidnějších, nejromantičtějších a nejkrásnějších míst na chorvatské pobřeží, to je malá přímořská vesnička Ražanj. Najdete zde několik nádherných apartmánů, takže ani ubytování vám nezkazí dovolenou. Prostě ideální místo pro odpočinkovou dovolenou. Kromě koupání ve zdejším úžasně blankytném moři, které je ostatně v celém Chorvatsku, můžete ve městě Ražanj také navštívit malinkatý přístav, kde se můžete pokochat malebnými jachtami a loďkami, nebo zmrzlinářství, kde si koupíte jednu z těchto hříšných lahůdek, sedne si na okraj moře a můžete tak nerušeně i hodiny pozorovat okolní krajinu.

Kanica – dovolená bez civilizace

kanicaStejně jako Ražanj, je i Kanica téměř liduprázdným místem. Ovšem Kanice je extrémnější ještě v tom, že nejbližší obchod najdete tři kilometry za městem. Dovolená na tomto místě se stane tedy dovolenou naprosto bez civilizace, moderních technologií a téměř i bez lidí. Opravdu ideálně pro hodně vytíženě pracující lidi, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu. V Kanici ale navíc můžete provozovat nespočet vodních sportů. Můžete se zde například potápět, surfovat, rybařit, zajet si na vodních lyžích a mnoho dalšího. Takže úplně nudná dovolená to rozhodně nebude!

Stupin Čeline – kluby a kavárny

Naprostým opakem Kanice je Stupin Čeline. V tomto opět poměrně malém letovisku totiž najdete naopak spoustu kaváren, pizzerií, obchůdků se suvenýry, s tržnicí, klubů, sportovišť a další a další. Prostě vše, aby se turisti zabavili na 24 hodin denně. Zde to opravdu žije, a proto kroky mnoha mladých lidí míří právě do Stupin Čeline. Ale nemusíte se bát, že by zde noční život příliš kazil místní poklidnou atmosféru. Kromě toho ve Stupin Čeline najdete také typické olivové háje a velice čisté prostředí bez jakýchkoliv průmyslových budov s výjimečně čistým mořem.

Zatoglav – dovolená vonící novotou

zatoglavZatoglav je naprosto nejnovějším a nejmodernějším letoviskem v této oblasti. Najdete zde pouze nejnovější apartmány, zbrusu nové kavárny a restaurace či místa pro relaxaci. Ve městě Zatoglav také naleznete několik nádherných soukromých pláží a budete z něj mít výhled na celou rogoznickou zátoku i volné moře. Pokud nebudete ubytováni přímo v Zatoglavi, ale v jeho blízkém okolí, rozhodně jej nezapomeňte navštívit, abyste si užili místního rozhledu. Nejeden turista už zde při západu slunce pořídil nádherné fotografie.

Zečevo – dýchající historie

Zečevo je opět malinkatým ospalým přímořským letoviskem, které je od města Rogoznica vzdáleno co by kamenem dohodil. Oproti ostatním výše vyjmenovaným místům, ale má jednu věc navíc. V Zečevu totiž najdete i několik historických budov z období Chorvatské války za nezávislost. Ti, co tedy vyznávají historii, si zde určitě přijdou na své.

Lozica – nejjižnější místo

Posledním místem, které zde zmíníme, je nejjižněji položená malebná vesnička Lozica. Opět je velice podobná těm předchozím. Můžete zde využít nádherného, teplého moře, celoročně vysokých teplot vhodných k lehké turistice nebo obdivování místní flóry, nebo tady také můžete ochutnávat speciality místní bohaté kuchyně. Apartmány jsou taktéž velice moderní a útulné, a proto pro vás nebude problém se zabydlet již během prvních pár hodin.